O’qituvchi va xodimlar

F.I.SH.

Lavozimi, bO‘lim/ fakultet/kafedra

Mamlakat

Xorijiy oliy ta`lim muassasasi yoki hamkor tashkilot nomi

Loyiha nomi

2014

1

M.Tursunov

EkoGAT markazi katta o‘qituvchisi

Belgiya

Brussel shahri

Tempus dasturi "O‘zbekistonning oliy ta`lim muassasalarida doktoranturani rivojlantirish" UZDOC loyihasi

2

A.Pulatov

EkoGAT markazi boshlig`i

Belgiya va Niderlandiya qirolligi

Belgiya va Niderlandiya qirolligi

Qishloq xo‘jaligi sohasida o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish

3

B.Mirzayev

O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor

Germaniya

Gissen universiteti

Koordinatsion uchrashuv

4

A.Salohiddinov

Ekologiya va suv resurslarni boshqarish kafedrasi mudiri

Germaniya

Gumbolt universiteti

Ekologiya va suv resurslarni boshqarish kafedrasi mudiri

5

S.Hidirov

"Gidravlika" kafedrasi assistenti

Qozog‘iston

Qozog‘iston-Nemis Universiteti

Qozog‘iston-Nemis Universitetida o‘tkazilayotgan IUVR bo‘yicha Basin IT kompyuter programmasidan foydalanish bo‘yicha trening

6

D.Ahmedzhonov

“Oliy matematika” kafedrasi dotsenti

Germaniya

Hohenheim universiteti

Honenheim universitetida malaka oshirish uchun

7

D.Nazaraliyev

Kadrlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash markazining dekani

Germaniya

Germaniya

"Germaniya tajribasida-Bradenburg federal yerlarida mahalliy havza boshqaruvida suv va yer resurslaridan foydalanish" mavzusidagi trening

8

A.Pulatov

EkoGAT markazi dotsenti

Qozog‘iston

Germaniya – Qozog‘iston universiteti

CAWa loyiha doirasida

9

T.Boltaev

Suv resurslari axborot-tahlil xizmati yetakchi mutahassisi

Xitoy

Xitoyning Hingjang ekologiya va geografiya instituti

“GISCA 2014: Markaziy Osiyoda – Geoinformatika” xalqaro konferensiya

10

A.Rahmankulova

“Gumanitar fanlar” kafedrasi katta o‘qituvchisi

Germaniya

Berlin

Gerda Xenkel' fondining “Markaziy Osiyo” dasturi bo‘yicha

11

G`.Bekmirzayev

“Qishloq xo‘jaligi gidrotehnika meliorasiyasi” kafedrasi assistenti

Yaponiya

Yaponiya xalqaro hamkorlik markazi

(JICA)ning “Integrated water resources management” o‘quv kursi

12

B.Uralov

“Suv energiyasi va nasos stansiyalaridan fojdalanish” kafedrasi dosenti

Gollandiya

Vageningen universite

Vageningen universiteda malaka oshirish

13

O‘.Umurzakov

Professor

Vengriya

Vengriya universiteti

TEMPUS GE-UZ loyihaning navbatdagi boshqaruv guruh yig`ilishida qatnashish  uchun

14

M.Akbarov

Vengriya

Vengriya

Vengriya universiteti

TEMPUS GE-UZ loyihaning navbatdagi boshqaruv guruh yig`ilishida qatnashish  uchun

15

I.Musaev

Geodeziya va yer kadastri kafedrasi dotsenti

Vengriya

Vengriya universiteti

Vengriya universitetida malaka oshirish

16

A.S.Pulatov

EkoGAT markazining dotsenti

Gollandiya

Vageningen Universiteti

Vageningen Universitetida malaka oshirish uchun

17

S.G`ulomov

Gidromelioratsiya fakulteti dekan muovini

Germaniya

Vayenshtefan Trizdorf universiteti

DAAD tashkilotining seminari

18

H.Lapasov

“Qishloq xo‘jalik gidrotehnika meliorasiya” kafedrasi assistenti

Germaniya

Vayenshtefan Trizdorf universiteti

DAAD tashkilotining seminari

19

A.Chertoviskiy

“Geodeziya va yer kadastr” kafedrasi prof.

Qirg‘iziston

Bishkek shahri

"Markaziy Osiyoda yaylovlarni barqaror boshqarishga ko‘maklashish" konferensiyasi

J.Hudaynazarov

Katta ilmiy xodim izlanuvchisi

Germaniya

Gissen universiteti

Gissen Universitetida dastlabki koordinatsion uchrashuvda qatnashish uchun

R.Ergashev

Katta ilmiy xodim-izlanuvchisi

Germaniya

Hohenheim universiteti

Hohenheim universitetida malaka oshirish uchun

2015

1

M.Hamidov

Rektor

Anqara shahri

Turkiya Jumhuriyatining Anqara shahridagi BMT Oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi tashkiloti (FAO)

Jumhuriyatining Anqara shahridagi BMT Oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi tashkiloti (FAO) ikki tomonlama hamkorlik ishlarini rivozhlantirish maqsadida

2

U.Ramazanov

Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig`i

Buyuk Britaniya

Vritl kolleji

TEMPUS SAMUz (Agrar menegment bO‘yicha O‘zbekiston uchun barqaror o‘quv dasturi) loyihasi doirasida

3

F.Kadirhodzhaeva

“Suv xo‘jaligi iqtisodi” kafedrasi assistenti

Germaniya

Gumboldt universiteti

Erasmus Mundus dasturi

4

B.Mirzaev

O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor

Buyuk Britaniya

Grinvich universiteti

Bujuk Britanijaning Grinvich universitetida seminar va loyiha yig‘ilishi

5

Q.Rahmonov

“Geodeziya va yer kadastri” kafedrasi mudiri

Buyuk Britaniya

Grinvich universiteti

Bujuk Britanijaning Grinvich universitetida seminar va loyiha yig`ilishi

6

I.Musaev

kafedra dotsenti

Buyuk Britaniya

Grinvich universiteti

Bujuk Britanijaning Grinvich universitetida seminar va loyiha yig`ilishi

7

M.Akbarov

kafedra katta o‘qituvchisi

Buyuk Britaniya

Grinvich universiteti

Bujuk Britanijaning Grinvich universitetida seminar va loyiha yig‘ilishi

8

M.Rejmov

O‘quv ta`lim resurslari va dasturlarini tadbiq etish bo‘limi boshlig‘i

Buyuk Britaniya

Grinvich universiteti

Bujuk Britanijaning Grinvich universitetida seminar va loyiha yig‘ilishi

9

O‘.Qaxxarov

“Gidrotexnika inshoatlari va muhandislik konstruksiyalari” kafedrasining katta o‘qituvchisi

Qozog‘iston – Nemis universiteti

Qozog‘iston – Nemis universiteti

“Обучение инструментарию Интегрированного управления водными ресурсами (ИУВР) Глобального водного партнерства (ГВП, Глобал Ватер Партнершип) для Цетральной Азии и соседних стран” mavzuvsidagi seminar-trening

10

S.Hidirov

“Gidravlika” kafedrasi katta ilmiy xodim–izlanuvchisi

Qozog‘iston – Nemis universiteti

Qozog‘iston – Nemis universiteti

“Обучение инструментарию Интегрированного управления водными ресурсами (ИУВР) Глобального водного партнерства (ГВП, Глобал Ватер Партнершип) для Цетральной Азии и соседних стран” mavzuvsidagi seminar-trening

11

I.Ruziev

“Gidrologiya va Gidrogeologiya” kafedrasi assistenti

Qozog‘iston – Nemis universiteti

Qozog‘iston – Nemis universiteti

“Обучение инструментарию Интегрированного управления водными ресурсами (ИУВР) Глобального водного партнерства (ГВП, Глобал Ватер Партнершип) для Цетральной Азии и соседних стран” mavzuvsidagi seminar-trening

12

D.Mavlyanova

“Ekologiya va suv resurslarini boshqarish” kafedrasi assistenti

Qozog‘iston – Nemis universiteti

Qozog‘iston – Nemis universiteti

“Обучение инструментарию Интегрированного управления водными ресурсами (ИУВР) Глобального водного партнерства (ГВП, Глобал Ватер Партнершип) для Цетральной Азии и соседних стран” mavzuvsidagi seminar-trening

13

A.Pulatov

EkoGIS markazi rahbari

Xitoy

Nanjing universiteti

Nanjing universiteti “Global iqlim o‘zgarish bo‘yicha ilmiy-tadqiqotlar institutida bo‘lib o‘tadigan seminar

14

M.Hamidov

Rektor

Ispaniya

Deusto universiteti

Erasmus Mundus Euro-Asian CEA II loyihasi

15

O‘.Umurzakov

Rektor maslahatchisi

Ispaniya

Deusto universiteti

Erasmus Mundus Euro-Asian CEA II loyihasi

16

F.Kattaqulov

“Gidrologiya va Gidrogeologiya” kafedrasi assistenti 

Qozog‘iston

Qozog‘iston – Nemis universiteti

« Интегрированное управление водными ресурсами » (ИУВР) mavzusida yozgi maktab o‘quv kursida qatnashish uchun

17

S.Umarov

"Suv xo‘jaligi iqtisodi" kafedrasi katta -ilmiy xodim izlanuvchisi

Germaniya

Vayenshtefan-Triezdorf universiteti

TEMPUS SAMUz (Agrar menegment bo‘yicha O‘zbekiston uchun barqaror o‘quv dasturi) loyihasi

A.Yangiev

“GTI va MK” kafedrasi dotsenti

Xitoy

Xitoy

“Исследования агромелиоративных параметров оращаемых территорий в условиях изменения климата в Центральной Азии” xalqaro loyihasi

I.Yunusov

"Suv xo‘jaligi iqtisodi" kafedrasi katta o‘qituvchisi

Germaniya

Vaynshtefan-Trisdorf universiteti

TEMPUS SAMUz loyihasi

U.Holiyrov

"Suv xo‘jaligi iqtisodi" kafedrasi assistenti

Germaniya

Gissen va Halle-Vittenberg universiteti

TEMPUS SAMUz loyihasi

U.Alimov

"Suv xo‘jaligini boshqarish" kafedrasi assistenti

Germaniya

Gissen va Halle-Vittenberg universiteti

TEMPUS SAMUz loyihasi

O‘.Umurzakov

Rektor maslahatchisi

 

Vengriya

G‘arbiy Vengriya universiteti

TEMPUS GE-UZ loyihasi

Q.Rahmonov

“Geodeziya va yer kadastri” kafedrasi mudiri

Vengriya

G‘arbiy Vengriya universiteti

TEMPUS GE-UZ loyihasi

M.Akbarov

kafedra katta o‘qituvchisi

Vengriya

G‘arbiy Vengriya universiteti

TEMPUS GE-UZ loyihasi

M.Rejmov

O‘quv ta"lim resurslari va dasturlarini tadbiq etish bo‘limi boshlig`i

Vengriya

G‘arbiy Vengriya universiteti

TEMPUS GE-UZ loyihasi

I.Musaev

“Geodeziya va yer kadastri” kafedrasi dotsenti

Vengriya

G‘arbiy Vengriya universiteti

Erasmus Mundus loyihasi doirasidagi  Smart dasturi

A.Pulatov

EkoGIS markazi rahbari

Qozog‘iston

Milliy agrar universiteti

Erasmus Mundus Action 2 dasturining CASIA 1, CASIA 2, CASIA 3  loyihalari

S.Umarov

"Suv xo‘jaligi iqtisodi" kafedrasi katta -ilmiy xodim izlanuvchisi

Germaniya

Vajnshtefan-Trisdorf universiteti

TEMPUS SAMUz loyihasi

J.Gerts

“Gidromelioratsiya tizimlardan foydalanish” kafedrasi katta ilmiy xodim izlanuvchisi

Gollandiya

Vageningen universiteti

Gollandija davlatining Vageningen universitetida doktoranturani boshlash bo‘yicha

2016

2017

1

A.Pulatov

EkoGAM markazi rahbari

Gollandiya

Vageningen universiteti

ERASMUS MUNDUS dasturi “TIMUR” va “CASIA” loyihasi

2

M.Reymov

Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig`I

Slovakiya

Nitra qishloq xo‘jaligi universiteti

“ Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

3

M.Bakiev

“Gidrotehnika inshootlari va muhandislik konstruksiyalari” kafedrasi professori

Qozog‘iston

Olmaota shahri

“ Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

4

A.Salohiddinov

“Ekologiya va suv resurslaridan foydalanish” kafedrasi mudiri, professor

Qozog‘iston

Olmaota shahri

“Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

5

I.Begmatov

“Irrigatsiya va melioratsiya” kafedrasi dotsenti

Qozog‘iston

Olmaota shahri

“Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

6

T.Majidov

“Suv energiyasi va nasos stansiyalaridan foydalanish” kafedra dotsenti

Qozog‘iston

Olmaota shahri

“Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

7

A.Yangiyev

“Gidrotehnika inshootlari va muhandislik konstruksiyasi”kafedrasi dotsenti

Qozog‘iston

Olmaota shahri

“ Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

8

Sh.Akmalov

“Gidrologiya va gidrogeologiya ”kafedrasi assistenti

Qozog‘iston

Olmaota shahri

“Suv ta`lim va hamkorlik” loyihasi

9

A.Pulatov

EkoGAM

markazi rahbari

Avstriya

Vena tabiiy resurslar universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

10

I.Begmatov

“Irrigatsiya va melioratsiya”  kafedrasi dotsenti

Germaniya

Gumboldt universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

11

A.Sherov

“Gidromeliorativ tizimlardan foydalanish” kafedrasi dotsenti

Chexiya

Praga tabiiy fanlar universiteti

(MOMEM)

tomonidan  amalga oshirilayotgan “Suv, ta`lim va hamkorlik” loyihasi

12

B.Karimov

“Ekologiya va suv resurslarini boshqarish” kafedrasi professori

Vengriya

Vakratot shahri

Vengriya fanlar akademiyasi 4-pap konferensiyasi

17

B.Matyakubov

Gidromelioratsiya fakulteti dekani

Germaniya

Hohenheym universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

18

A.Salohiddinov

“Ekologiya va suv resurslaridan foydalanish” kafedrasi mudiri professori

Qozog‘iston

Astana shahri

MOMEM)

tomonidan  amalga oshirilayotgan “Suv, ta`lim va hamkorlik” loyihasi

19

A.Pulatov

EkoGAT

markazi rahbari

Turkiya

Anqara shahri

Markaziy Osiyo va Shimoliy Afrika hududlari tuproqlarni muhofaza qilish resurs tejamkor texnologiyalarni targ‘ib qilish va qo‘llash strategiyalari xalqaro konferensiyasi

20

A.Yakubov

EkoGAT

markazi  assistenti

Germaniya

Hohenheim universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

21

M.Sattorov

"Gidromeliorativ ishlarni tashkil qilish va texnologiyasi" kafedrasi assistenti

Germaniya

Hohenheim universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit

almashinuv” dasturi

22

I.Abdurahmanov

Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig`i

Germaniya

Vayenshtefan-Triezdorf universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

23

I.Yusupov

“Suv xo‘jaligi iqtisodi” kafedrasi doktoranti

Germaniya

Vayenshtefan-Triezdorf universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

24

Sh.Murodov

“Suv xo‘jaligi iqtisodi” kafedrasi doktoranti

Germaniya

Vayenshtefan-Triezdorf universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

25

U.Alimov

“Suv xo‘jaligi menegment” kafedrasi assistenti

Germaniya

Vayenshtefan-Triezdorf universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

26

F.Kattaqulov

“Gidrologiya va gidromelioratsiya" kafedrasi assistenti

Qirg‘iziston

Issiq-ko‘l

Markaziy Osiyo mutaxassislarini suv resurslaridan samarali va oqilona boshqarish bo‘yicha trening

27

B.Xasanov

"Gidrotexnika qurilishi" fakulteti dekani

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

28

M.Bakiev

"Gidrotehnika inshootlari va muhandislik konstrukasiyasi" kafedrasi mudiri

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

29

T.Majidov

"Suv energiyasi va nasos stansiyalaridan foydalanish" kafedrasi mudiri

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

30

E.Kan

""Suv energiyasi va nasos stansiyalaridan foydalanish" kafedrasi dotsenti

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

31

N.Ikramov

"Suv energiyasi va nasos stansiyalaridan foydalanish" kafedrasi assistenti

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

31

N.Toshpo‘latov

"Suv xo‘jaligida elektr ta`minoti va elektr jihozlaridan foydalanish" kafedrasi mudiri

Rossiya

Moskva

32

D.Nazaraliyev

"Gidrologiya va gidrogeologiya" kafedrasi mudiri

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

33

R.Baratov

“Elektrotexnika va elektr yuritmalari" kafedrasi

Rossiya

Moskva

Malaka oshirish va tajriba almashish

34

A.Rahmatqulova

“Gumanitar fanlar” kafedrasi katta o‘qituvchisi

Rossiya

Vladivostok shahri

Simpozium

35

I.Abdurahmanov

Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig`i

Germaniya

Humboldt universiteti

“Erasmus+ dasturining  Xalqaro kredit almashinuv” dasturi

36

А.Arifjanov

“Gidravlika va gidroinformatika”

kafedrasi mudiri

Slovakiya

Slovaliya qishloq xo‘jaligi universiteti

Erasmus Mundus Partnership (Action 2) TIMUR loyihasi doirasida  malaka oshirishda