ЖДС 2021 лойиҳаси бўйича
Япониянинг ЖИCЕ халқаро ҳамкорлик марказининг Ўзбекистондаги ваколатхонасининг ЖДС лойиҳа офиси сизга чуқур еҳтиром изҳор етади ва сизни 18.08.2021 дан 15.10.2021 гача номзодларни қабул қилиш тўғрисида маълумот беради. ЖДС 2021 лойиҳаси бўйича Японияда магистратура босқичида степендия олиш бўйича номзодларни таклиф қилади.
Ушбу лойиҳани амалга ошириш 26. 01.18.2021 йилдаги Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг "Ўзбекистон Республикаси вакиллари учун ўқитишни ташкил етиш учун Япония ҳукуматининг грантидан самарали фойдаланиш чора -тадбирлари тўғрисида" ги қарорига мувофиқ амалга оширилади.
ЖДС лойиҳасининг мақсади - Ўзбекистон ҳукуматига муҳандислик, бизнесни бошқариш, ҳуқуқ, иқтисод, соғлиқни сақлаш, қишлоқ хўжалиги ва таълим каби давлат органлари учун кадрлар тайёрлашда ёрдам бериш.
Шу билан бирга, сизга хабар берамизки, ЖДС лойиҳаси танловида иштирок етиш учун ариза ҳужжатларини тўлдириш ва топшириш тартиби тўғрисида тушунтириш бериш мақсадида, 2021 йил 31 августдан 21 октябргача Зоом платформасида ЖИCЕ веб -семинарлар ўтказади. Қўшимча маълумот олиш ва семинарлар учун рўйхатдан ўтиш учун бизнинг www.jds-scholarship.org веб -сайтимизда танишиш мумкин.

Проектный офис JDS Представительства Японского центра международного сотрудничества JICE в Узбекистане выражает Вам своё глубокое уважение и имеет честь сообщить о том, что с 18.08.2021 по 15.10.2021 будеть открыт набор кандидатов на соискание стипендии на обучение в магистратуре в Японии по Проекту JDS 2021.
Реализация данного проекта осуществляется в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан “О мерах по эффективному использованию гранта правительства Японии для организации обучения представителей Республики Узбекистан” № 26 от 18.01.2021 (см. Приложение 2)
Целью проекта JDS является оказание содействия Правительству Узбекистана в подготовке кадров для государственных учреждений по таким направлениям, как инженерия, управление бизнесом, право, экономика, здравоохранение, сельское хозяйство и образование.
Вместе с тем, информируем Вас о том, что в целях предоставления разъяснительной информации о порядке заполнения и предоставления заявочной документации для участия в конкурсном отборе по проекту JDS, с 31 августа по 21 октября 2021 года JICE проведет веб-семинары на платформе Zoom.
Для получения более польной информации и регистрации на семинары, посетите наш веб-сайт: www.jds-scholarship.org