Қозоғистоннинг Ўзбекистондаги элчихонаси маълумотига кўра, жорий йил 26-29-октабр кунлари "Будущее уже сегодня" мавзусидаги Нобел Фест 3-онлайн фестивали ўтказилиши режалаштирилган.
Ушбу фестивал Қозоғистон Республикасининг биринчи Президенти кутубхонаси - Елбасы Н.Назарбайев, Г-Глобал халқаро котибияти ва инклюзив ривожланиш жамғармаси томонидан ташкил етилади.
Нобел Фест қуйидаги 4 та асосий йўналишларни ўз ичига олади:
- "Зеленая реалность"
- "Навыки новой эры"
- "Век инноваций"
- "Экономика для людей"
Қозоғистон томони мазкур тадбирда қатнашиш учун Олий таълим муассасаларининг раҳбарлари ва маъсул ходимларини таклиф етган.
Фестивалда қатнашиш учун қуйидаги веб- саҳифа орқали рўйхатдан ўтиш зарур: https://nobel-fest.inpolicy.net
Мазкур тадбир билан боғлиқ бўлган қўшимча маълумот учун маъсул: Калибеков Батихан - Нобел фестивали матбуот хизамати; е-mail- kalibekov@inpolicy.net

Nobel Fest 3-й онлайн-фестиваль "Будущее сегодня"
По сообщению посольства Казахстана в Узбекистане, 3-й онлайн-фестиваль Nobel Fest «Будущее сегодня» запланирован на 26-29 октября этого года.
Организаторами фестиваля являются Библиотека Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы Н. Назарбаева, Международный секретариат G-Global и Фонд инклюзивного развития.
Nobel Fest включает в себя следующие 4 основных направления:
- «Зеленая реальность»
- «Навинки новой еры»
- «Век инноваций»
- «Экономика для людей»
Казахстанская сторона пригласила руководителей и должностных лиц высших учебных заведений принять участие в мероприятии.
Для участия в фестивале вам необходимо зарегистрироваться на сайте: https://nobel-fest.inpolicy.net
Ответственные за дополнительную информацию по данному событию: Калибеков Батихан - пресс-служба Нобелевского фестиваля; электронная почта- kalibekov@inpolicy.net