Куала-Лумпур шаҳридаги университетларда бакалавр ва магистратура босқичида таҳсил олиш учун грантлар.
Ўзбекистоннинг Куала-Лумпур шаҳридаги елчихонаси маълумотига кўра Бруней-Даруссалам Ҳукумати 2022-2023-ўқув йилида Ўзбекистон фуқароларига қуйидаги университетларда бакалавр ва магистратура босқичида таҳсил олиш учун грантлар ажратган:
- Бруней-Даруссалам университети; - Султон Шариф Aли номидаги ислом университети; - Бруней технология университети; - Бруней политехника университети; - Диний ўқитувчиларни тайёрлайдиган университет коллежи.
Ушбу танлов билан боғлиқ батафсил маълумотни Бруней Ташқи ишлар ва савдо вазирлиги сайтидан олиш мумкин: http://www.mfa.gov.bn/Pages/bdgs/bdgs2022.aspx Номзодларнинг танлов учун тўлдирилган анкеталари applybdgs2022@mfa.gov.bn електрон манзилига юборилиши зарур (Aнкета формалари електрон шаклда иловада юборилмоқда).
Танлов муддати: 2022 йил 15 феврал. Мазкур таълим гранти ўқиш, яшаш, овқатланиш, халқаро авиачипталар ва ўқув материаллари билан боғлиқ бўлган харажатларни ҳамда тиббий суғурта ва ойлик стипендияни ўз ичига олади. Грант доирасида таҳсил олиш 2022-йил июл-август ойларида бошланади.

Гранты для обучения в бакалавриате и магистратуре в университетах Куала-Лумпура.
По сообщению Посольства Узбекистана в Куала-Лумпуре, Правительство Брунея-Даруссалама предоставило гранты гражданам Узбекистана в 2022-2023 учебном году для обучения в следующих вузах по программам бакалавриата и магистратуры:
- Университет Брунея-Даруссалама; - Исламский университет имени Султана Шарифа Али; - Брунейский технологический университет; - Брунейский политехнический университет; - Университетский колледж, готовящий учителей религии.
Более подробную информацию об этом конкурсе можно найти на сайте Министерства иностранных дел и торговли Брунея: http://www.mfa.gov.bn/Pages/bdgs/bdgs2022.aspx. Заполненные формы заявок следует отправлять по адресу applybdgs2022@mfa.gov.bn (формы заявок отправляются в электронном виде в приложении).
Срок проведения конкурса: 15 февраля 2022 г. Стипендия покрывает обучение, проживание, питание, международные авиабилеты и учебные материалы, а также медицинскую страховку и ежемесячную стипендию. Обучение по гранту начнется в июле-августе 2022 года.