Ўқитувчиларни пандемиядан кейинги даврга тайёрлаш: Глобал фуқаролик таълими ўзгаришларнинг асоси
Халқаро ҳамжиҳатлик таълими бўйича Осиё ва Тинч океани минтақаси ЮНЕСКОнинг 2-категория маркази томонидан глобал фуқаролик таълими ва халқаро ҳамжиҳатлик таълими бўйича ўқув семинарларда иштирок етиш учун танлов эълон қилинган.
Ўқув машғулотлари дастури мавзуси: “Ўқитувчиларни пандемиядан кейинги даврга тайёрлаш: Глобал фуқаролик таълими ўзгаришларнинг асоси”.
Дастур инглиз тилида олиб борилади.
Ўқув дастурининг биринчи босқичи 2022 йил 30-майдан 29-июлга қадар танлов ғолиблари иштирокида бўлиб ўтади.
Иккинчи босқич еса 2022-йил 30-июндан 29-июлга қадар танлов асосида ўтказилади.
Ўқув машғулотларини муваффақиятли тугатган иштирокчиларга глобал фуқаролик таълими ва халқаро ҳамжиҳатлик таълими бўйича лойиҳа таклифини юбориш орқали “грант” ва дастурнинг “устозлик” босқичи танловида иштирок етиш имконияти берилади. Номзодлар анкеталари қуйидаги ҳавола орқали жорий йил 16-май кунига қадар онлайн тўлдирилиши зарур: https://forms.gle/ALsDHN6BZJ1vroHM8
Мазкур танловда иштирок етиш истагини билдирган номзодларнинг анкеталари инглиз тилида тўлдирилиб, жорий йил 14-май кунига қадар Вазирликнинг Халқаро алоқалар бошқармаси электрон манзили(xab@edu.uz)га юборилиши лозим

Подготовка учителей после пандемии: глобальное гражданское образование как основа для перемен
Азиатско-Тихоокеанский центр ЮНЕСКО по образованию в области международной солидарности объявил конкурс на участие в обучающих семинарах по глобальному гражданскому образованию и образованию в области международной солидарности.
Тема учебной программы: «Подготовка учителей после пандемии: глобальное гражданское образование как основа для перемен».
Программа ведется на английском языке.
Первый этап учебной программы пройдет с 30 мая по 29 июля 2022 года с участием победителей конкурса.
Второй этап пройдет на конкурсной основе с 30 июня по 29 июля 2022 года.
Успешным участникам будет предоставлена возможность принять участие в конкурсе «грантов» и «наставничества», представив проектное предложение по глобальному гражданскому образованию и образованию международной солидарности. Заявки необходимо заполнить онлайн до 16 мая по следующей ссылке: https://forms.gle/ALsDHN6BZJ1vroHM8.
Заявки на участие в конкурсе должны быть заполнены на английском языке и отправлены на электронный адрес Управления международных связей Министерства (xab@edu.uz) до 14 мая текущего года.