"PCTE Group of Institutes" таълим муассасаси томонидан эълон қилинган стипендия танлови.
Ўзбекистон Республикасининг Ҳиндистондаги элчихонаси ва Ҳиндистоннинг "PCTE Group of Institutes" таълим муассасаси ўртасида бўлиб ўтган учрашув натижаси доирасида Ҳиндистоннинг "PCTE Group of Institutes" таълим муассасаси томонидан 2022/2023-ўқув йили учун бакалавр ва магистратура дастурларида таҳсил олиш учун стипендия танлови эълон қилинган.
"PCTE Group of Institutes" Ҳиндистоннинг Панжоб штатининг Лудиана шаҳрида жойлашган.
Ушбу дастур муҳандислик, журналистика ва оммавий коммуникациялар, биотехнология, туризм, тижорат ва бошқа йўналишларга мўлжалланган бўлиб, мазкур стипендияларга Ўзбекистон Республикасидан ҳам 4 нафар номзод кўрсатилиши мумкин.
Ҳиндистоннинг "PCTE Group of Institutes"та`лим муассасаси тўгрисидаги батафсил маълумотлар билан www.pcte.edu.in wеб саҳифасида танишиш мумкин.

«Группа институтов PCTE» индийским учебным заведением «Группа институтов PCTE» объявлен 2022/2023 учебный год. были объявлены для программ бакалавриата и магистратуры.
По итогам встречи между Посольством Республики Узбекистан в Индии и индийским учебным заведением «Группа институтов PCTE» индийским учебным заведением «Группа институтов PCTE» объявлен 2022/2023 учебный год. были объявлены для программ бакалавриата и магистратуры.
Группа институтов PCTE находится в Лудиане, Пенджаб, Индия.
Программа рассчитана на инженерное дело, журналистику и массовые коммуникации, биотехнологии, туризм, коммерцию и другие направления, и на эти стипендии могут быть выдвинуты 4 кандидата из Республики Узбекистан.